Balti Speedway Liiga

Balti Speedway Liiga

(Baltimaade avatud meeskondlikud meistrivõistlused)

Üldeeskirjad

1. Sihid ja ülesanded. Speedway ala arendamine Baltimaades. Kõrg tasemel sõitjatetreenimine rahvusmeeskondade ja professionaalsete klubide jaoks.

2. Korraldajad: iga klubi esitab ühe oma  esindaja liiga juhatuse kandidaadiks. Juhatus valib välja kolm juhatuse liiget.

3. Osalejad:

3.1. Liiga on avatud: st  ükskõik, mis riigi meeskond võib osaleda, kui k õik  teisedosavõtjad jäävad rahule (logistiliselt) selle meeskonna kodustaadioniga. Kuisee ei sobi, siis võib meeskond võtta osa tingimusel, et teeb kodusõidudBaltimaades asuval rajal.

3.2. Meeskonda kuuluvad kolm noort (vanuses 15 – 21). Erandina võib  võistlusestosa võtta üks (kaks) täiskasvanud amatöörsõitja ühe meeskonna kohta.

3.3. Võistlusele lubatakse sõitjad, kellel on rahvuslik litsents.

4. Pä rast seda, kui on lepitud kokku meeskondade arvus ja vastu võetud  päringu düritust korraldada soovijatelt, määrab liiga nõukogu kindlaks võistlusetoimumispaiga ja stardijärjestuse ning sõitude, soojenduste ja võistlustabelitearvu.

5. Sõitjate  rattad peavad vastama FIM määrustele 500 cm3 masinaklassi kohta(speedway).

6. Kohtunik: kohtunikul peab olem a rahvusvaheline või rahvuslik litsents.  Pe avadolema ka stardikohtunik (Start Marshal) ja -assistent, boksikohtunik (PitMarshal), lipukohtunikud (Flag Marshalls) (vähemalt neli) ja võistluste žüriidirektor (Secretary of the Jury).

7. Võistlused korraldatakse vastavalt FIM Speedway reeglitele ja määrustele.

8. Võistluste võitjad määrab liiga juhatus vastavalt üritusel  saavutatud kohale (nt: 1.koht – 10 punkti, 2. koht – 8 punkti, 3 koht – 7 punkti jne):

8.1. Ürituse võitjaid autasustatakse karikatega

8.2. Kõikide ürituste koondvõitjaid autasustatakse medalitega.

8.3. Kõikide ürituste üldvõitjale antakse Balti Speedway Liiga meistritiitel.2

9. Rahaline seis: Balti Speedway Liiga on noor amatöörliiga, mis treenib t  uleva siprof essionaalseid sõitjaid ja põhineb mittefinantsiliste suhete reeglitel. Sõitjad ei tee sissemakse, ei maksa võistluste osalustasusid ega saa mingeid rahalisiauhindu. Sõitjate motivatsioon ja eesmärk on tõsta oma oskusi, et olla võimelineliituma rahvusmeeskonnaga ja/või sõlmida tööleping professionaalse klubiga.

10. Sõitjate reisikulud katavad nende koduklubid. Võistluse organiseerim iskuludkatavad kohalikud korraldajad. Sponsorid ja vabatahtlikud on teretulnud!

Täna on meil lepingud järgmiste meeskondadega, kes soovivad liituda Balti
Speedway’ Liigaga:
1. “Auseklis” Riia, Läti
2. “VRT” Varkaus, Soome
3. “J&U SPEEDWAY RACING TEAM” Kohtla-Nõmme, Eesti
4. “Latgale Junior” Daugavpils, Läti
5. “Rivne Speedway” Rovno, Ukraina
6. “Neva Speedway” Peterburi, Venemaa
Üldeeskirjad töötas välja Läti Motospordi Föderatsiooni rajakomisjon